diy posted by

Make a can.

Makeacan

Canned Goods Production Machine. Cool stuff, peeps, create your very own 1 minute per can factory production line in the bedroom. Think of the fun you can have (geddit?) coming up with new products to sell. Hair clippings, belly button fluff, London Fog (a sure fire winner with folks from Arizona I believe), or even corned beef from King Arthur’s Square Table. Knock up a quick web site and bingo, you’re an Internet zillionnaire. The unit costs around $253.00 in yen like substances with some cans, labels and lids thrown in. Eat yer heart out Mrs Heinz.

Red – who has written posts on The Red Ferret Journal.


2 Comments

  • Thanks Red – this is clearly the route to earning my fortune, I’ll quit the day job today, and this time next year I’ll be a millionaire I tell you!

  • Just don’t forget who put you there, OK? :-)

comments powered by Disqus

Side Advert

Chinavasion
DHgate Cheap electronics gadgets
BRANDO
Firebox

FB Like Box

Personnel

Managing Editor:
Nigel Powell

Deputy Editor:
Donyae Coles
Editor at Large:
Dan Ferris
Senior Ecological Editor:
Debra Atlas
Senior Motoring Editor:
Nick Johnson
Reviews Editor:
Simon Bossuyt

Write For Us

Red Ferret Video Reviews